okl czew2

" ERGO Arena jest naszym wkładem w rozwój i promocję regionu oraz logicznym ciągiem dalszym wieloletniego zaangażowania w promocję sportu i kultury. ERGO Arena stanowi ucieleśnienie nowego wizerunku ERGO Hestii."

Małgorzata Makulska, Wiceprezes Zarządu ERGO Hestia S.A.

Strategie aktywizacji praw na arenach

Red Bull pozyskuje nazwę kolejnego stadionu

redbullsPo wieloletnich staraniach prywatnemu właścicielowi Zentralstadion w Lipsku w Niemczech udało się znaleźć długoterminowego użytkownika i głównego najemcę stadionu oraz zarobi on na sprzedaży nazwy obiektu.

Właściciel marki Red Bull zdecydował się zainwestować długoterminowo w lokalną drużynę z 5. ligi (SSV Markranstädt pod Lipskiem) ok. 100 milionów euro i przekształcił jej nazwę na RB Leipzig. W ciągu 8 lat zespół ma grać w Bundeslidze oraz walczyć o najwyższe cele. Od następnego sezonu 2010/2011 klub ma przenieść się z dotychczasowego  kameralnego stadionu na Zentralstadion o pojemności 45 tys , który został specjalnie wybudowany na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2006r. Również od 1 lipca 2010 stadion zmieni nazwę na Red Bull Arena w Lipsku na co najmniej 20 lat, podobnie jak nazywają się już stadiony w Salzburgu oraz Nowym Jorku, gdzie grają pozostałe kluby tego samego właściciela. Właścicielem stadionu jest organizacja prywatna, spółka kapitałowa - EMKA Immobilien-Beteiligungs-GmbH będąca własnością Michaela Kölmela.

Zespół spod Lipska dla firmy Red Bull jest już czwartą drużyną, której został sponsorem i właścicielem, po austryjackim klubie piłkarskim RB Salzburg, amerykańskim zespole piłkarskim (MLS) RB New York oraz filipińskim zespołem koszykarskim RB Barako. Dotychczas Red Bull największe osiągnięcia sportowe osiągnął z zespołem z Salzburga z którym zdobył dwa razy mistrzostwo Austrii od czasu przejęcia klubu.

Źródło: Sport Innovation

Foto:www.pitchinvasion.net

(KM)

Najnowsze wiadomości

Raporty

okladka Strategie aktyw sm

Klienci

  • arena_legionowo_150_100.jpg
  • atlas_arena_nr.jpg
  • atlas_logo.jpg
  • b logo sm.gif
  • logonew ergohestia 100.png
  • pge_logo_150_100.jpg
  • um_lodz_150_100.jpg

Goście on-line

Odwiedza nas 10 gości .

created by Oskar Ręczkowski