szczecin

„Zespół NamingRights.pl przygotował dla nas wycenę oraz ofertę sprzedaży praw do nazwy Areny Legionowo. Dotychczasowa współpraca przebiegała z największym profesjonalizmem. Polecam współpracę z zespołem NamingRights.pl.”

Dyrektor MOSiR Legionowo, Grzegorz Gutkowski

Realizacje

35 mln zł za PGE Arena Gdańsk

pgePGE Arena Gdańsk będzie nazywał się stadion w Letnicy. Polska Grupa Energetyczna zaoferowała za prawo do nazwy 35 mln zł.

35 mln zł za pięcioletnią umowę, to 7 mln zł rocznie. A to oznacza, że tym jednym kontraktem miasto zapewniło stadionowi ok. 60 proc. kosztów utrzymania stadionu, które są szacowane na ok. 12 mln zł rocznie.

W 2010 r. spółka zapłaci za prawo do nazwy 5,2 mln zł, potem co roku będzie spłacać resztę w równych transzach.

- Szacowaliśmy, że za prawo donazwy dostaniemy od 3 do 5 mln zł rocznie. Z uzyskanej ceny jesteśmy bardzo zadowoleni - cieszy się na gorąco Ryszard Trykosko, szef spółki BIEG 2012.

- Grupa PGE niedawno weszła na giełdę. Niemal w tym samy czasie zyskała nowy, niezwykle atrakcyjny produkt marketingowy, jakim jest prawo do nadania nazwy stadionowi w Gdańsku. To bardzo pozytywny zbieg okoliczności - przekonuje prezydenta Gdańska Paweł Adamowicz.

Kontrakt musi jeszcze zostać zaakceptowany przez radę nadzorczą koncernu.

Czy trzymający kciuki za gdański Lotos powinni być rozczarowani? Niekoniecznie. Dzięki zwycięstwu PGE pieniądze, które za nazwę proponował Lotos mają szansę trafić do trójmiejskiego sportu i do innych dziedzin sponsorowanych przez gdański koncern.

Tymczasem miliony od PGE to zupełnie nowe pieniądze na trójmiejskim rynku. Jeśli nie zostałyby zainwestowane w stadion, niemal na pewno nie trafiłyby do instytucji Gdańska i Trójmiasta.

Skąd zainteresowanie grupy PGE Trójmiastem? Wytłumaczenia są dwa. Po pierwsze energetyczny gigant ma chrapkę na gdański koncern Energa, który prawdopodobnie przejmie w przyszłym roku. Po drugie PGE jest zainteresowane budową na Pomorzu elektrowni atomowej. Inwestycja w stadion może pomóc firmie wzmocnić swoją pozycję i wizerunek przed tym - dla różnych środowisk wciąż budzącym kontrowersje - przedsięwzięciem.

Polska Grupa Energetyczna S.A. jest największym producentem i dostawcą energii elektrycznej w Polsce oraz jedną z największych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej. PGE produkuje energię (z węgla brunatnego) i przesyła ją około 5 milionów domów, firm i instytucji. Grupa zatrudnia 46 tys. pracowników.

 

Żródło: www.trojmiasto.pl

Najnowsze wiadomości

Raporty

okladka Strategie aktyw sm

Klienci

  • arena_legionowo_150_100.jpg
  • atlas_arena_nr.jpg
  • atlas_logo.jpg
  • b logo sm.gif
  • logonew ergohestia 100.png
  • pge_logo_150_100.jpg
  • um_lodz_150_100.jpg

Goście on-line

Odwiedza nas 14 gości .

created by Oskar Ręczkowski