okl czew2

„…dla nas to duża odpowiedzialność, złożyć firmowy znak na tak ważnej dla Łodzi inwestycji. To w pewnym sensie jest nasz obywatelski obowiązek. Ale skorzysta na tym także miasto”

Prezes Atlasu Andrzej Walczak o zakupie Naming Rights do Atlas Areny.

Europa

Aviva StadiumWierzymy, że sprzedaż praw do nazwy stadionu Lansdowne Road to ogromna korzyść dla naszej gospodarki, zwłaszcza w dobie kryzysu gospodarczego ,” mówi Philip Browne, prezes Lansdowne Road ds. rozwoju i dyrektor generalny irlandzkiego Rugby Football Union.

Po trzech latach prac budowlanych na terenie najstarszego na świecie stadionu rugby, znany jest termin otwarcia obiektu. Uroczyste oddanie stadionu nastąpić ma w kwietniu 2010 roku. Jednak ważniejszą informacją jest, że przebudowany Lansdowne Road będzie teraz nosił nazwę „Aviva Stadium”. Prawa do nazwy obiektu wykupiła firma ubezpieczeniowa Hibernian Aviva. Umowa opiewa na kwotę 44 milionów euro na okres 10 lat z możliwością wydłużenia jej o kolejne pięć.

Philip Brown podkreśla wpływ jaki będzie miała inwestycja na rynek lokalny. Z makroekonomicznego punktu widzenia lokalna gospodarka zyska ok. 2,5 biliona euro w ciągu 10 lat, dzięki licznym imprezom, uroczystościom i zwiększonej frekwencji odwiedzających turystów. Brown przewiduje, że roczne zyski dla lokalnej społeczności kształtować się będą na poziomie 250 milionów euro. Popiera je badaniami, które pokazują, że mecze rugby w Irlandii przynoszą każdego weekendu zysk ponad 100 milionów dolarów dla gospodarki lokalnej.

Zawarcie umowy pomiędzy Hibernian Aviva i Lansdowne Road to przede wszystkim możliwość budowania silnej marki Aviva wśród społeczeństwa. Środkiem ku temu będą prestiżowe imprezy, tj. Finał Heineken Cup 2011, mistrzostwa rugby czy UEFA 2011.

 

Źródło: Sports Pro Daily Deal
(NF)

Najnowsze wiadomości

Raporty

okladka Strategie aktyw sm

Klienci

  • arena_legionowo_150_100.jpg
  • atlas_arena_nr.jpg
  • atlas_logo.jpg
  • b logo sm.gif
  • logonew ergohestia 100.png
  • pge_logo_150_100.jpg
  • um_lodz_150_100.jpg

Goście on-line

Odwiedza nas 23 gości .

created by Oskar Ręczkowski