szczecin

„…dla nas to duża odpowiedzialność, złożyć firmowy znak na tak ważnej dla Łodzi inwestycji. To w pewnym sensie jest nasz obywatelski obowiązek. Ale skorzysta na tym także miasto”

Prezes Atlasu Andrzej Walczak o zakupie Naming Rights do Atlas Areny.

Świat

Czy Legia Warszawa bedzie grać na Pepsi Arenie?

legia_warszawa_smCzy stadion Legii Warszawa będzie  powszechnie znany jako Pepsi Arena? Na to pytanie wciąż niestety nie znany odpowiedzi. Informacja, że klub negocjuje sprzedaż praw do nazwy stadionu z koncernem PepsiCo wciąż pozostaje niepotwierdzona. Władze klubu zdecydowanie dementują medialne spekulacje.


Członek zarządu – Marek Drabczyk jednoznacznie rozwiewa wszelkie wątpliwości. „Czytałem już, że zawarliśmy umowę z Pepsi, ale to nie jest prawda. Rozmawiamy z tą firmą, ale z Coca-Colą, bankami i innymi firmami też. Nie mogę ujawnić, jaka kwota za prawo do nazwy by nas satysfakcjonowała.”

 


Sprzedaż praw do nazwy stadionu Legii wyceniana jest na około 6 mln zł rocznie. Koncern PepsiCo, który wciąż typowany jest na potencjalnego sponsora tytularnego areny, nabyłby również powierzchnie reklamowe wewnątrz i wokół bryły obiektu.


Jeżeli transakcja zostanie faktycznie sfinalizowana, będzie kolejnym spektakularnym wydarzeniem z dziedziny naming rights w Polsce. Trwające wciąż przetargi obejmujące sprzedaż praw do nazwy Stadionu Narodowego w Warszawie oraz stadionu Wisły w Krakowie pozostawiają rynek w na pięciu.
Jedno jest pewne, władze klubu doskonale zdają sobie sprawę z wartości transakcji. „ Legia jest potężnym klubem z tradycjami, a obliczamy, że pierwszy rok utrzymania stadionu, jeszcze bez ostatniej trybuny, zamknie się kwotą 8 - 10 mln złotych. Do tego trzeba dodać 4 mln za czynsz. A komercyjna nazwa stadionu może doskonale funkcjonować obok historycznej – komentuje dla portalu Legia.net Marek Drabczyk.

 

Źródło: zyciewarszawy.pl, legia.net
Źródło ilustracji: informacjesportowe.pl

Najnowsze wiadomości

Raporty

okladka Strategie aktyw sm

Klienci

  • arena_legionowo_150_100.jpg
  • atlas_arena_nr.jpg
  • atlas_logo.jpg
  • b logo sm.gif
  • logonew ergohestia 100.png
  • pge_logo_150_100.jpg
  • um_lodz_150_100.jpg

Goście on-line

Odwiedza nas 29 gości .

created by Oskar Ręczkowski