szczecin

„Zespół NamingRights.pl przygotował dla nas wycenę oraz ofertę sprzedaży praw do nazwy Areny Legionowo. Dotychczasowa współpraca przebiegała z największym profesjonalizmem. Polecam współpracę z zespołem NamingRights.pl.”

Dyrektor MOSiR Legionowo, Grzegorz Gutkowski

Świat

Firma Staplestaples5.1.jpgs wykupiła dożywotnie prawa do nazwy Staples Center po 10 latach współpracy z obiektem.

19 października 2009 roku, firma Staples Inc., największy na świecie dostawca produktów biurowych oraz inwestor obiektu firma AEG, ogłosiły, że firma Staples stała się dożywotnim właścicielem praw do nazwy „STAPLES Center”, jednego z głównych obiektów sportowych w USA. Wraz ze spłatą wynegocjowanej wcześniej kwoty przez firmę Staples, 20-letnia umowa dotycząca nazywania obiektu nazwą STAPLE Center została przedłużona dożywotnio. Jest to pierwsze tego typu porozumienie w historii naming rights.

„Kiedy Staples zostało czołowym dostawcą produktów biurowych, oczywistą stała się współpraca z STAPLES Center, światowym ośrodkiem sportu i rozrywki,” mówi Mike Miles, Staples prezes i dyrektor ds. operacyjnych.

Firma Staples jest pierwszym właścicielem praw do nazwy od momentu otwarcia areny w październiku 1999 roku. Po dziesięciu latach od zwarcia porozumienia, umowa przewidywała możliwość jej rozszerzenia.

„Staples było świetnym partnerem od samego początku” mówi Timothy J. Leiweke, prezes i dyrektor generalny AEG i STAPLES Center. „Już 10 lat temu mieli wizję rozpoczęcia przełomowej i jakże opłacalnej z perspektywy czasu współpracy z najsłynniejszym na świecie ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym. Dożywotnia umowa z globalną marką to wielka inwestycja i swego rodzaju zabezpieczenie dla STAPLES Center, najbardziej prestiżowego miejsca dla światowego sportu.”

Oprócz organizacji około 250 wydarzeń rocznie i frekwencji ponad czterech milionów osób, STAPLES Center jest gospodarzem wielu prestiżowych wydarzeń o zasięgu narodowym i międzynarodowym. Zaliczają się do nich, m.in. zawodowe ligi hokeja, koszykówki, czy rozdanie prestiżowych nagród GRAMMY.

Oprócz imponującego harmonogramu wydarzeń sportowych i rozrywkowych, STAPLES Center jest siedzibą dla NBA Los Angeles Lakers, Los Angeles Clippers, w NHL Los Angeles Kings i WNBA w Los Angeles Sparks.

 

Źródła: www.reuters.com, www.businesswire.com
(NF)


Najnowsze wiadomości

Raporty

okladka Strategie aktyw sm

Klienci

  • arena_legionowo_150_100.jpg
  • atlas_arena_nr.jpg
  • atlas_logo.jpg
  • b logo sm.gif
  • logonew ergohestia 100.png
  • pge_logo_150_100.jpg
  • um_lodz_150_100.jpg

Goście on-line

Odwiedza nas 39 gości .

created by Oskar Ręczkowski