szczecin

„Zespół NamingRights.pl przygotował dla nas wycenę oraz ofertę sprzedaży praw do nazwy Areny Legionowo. Dotychczasowa współpraca przebiegała z największym profesjonalizmem. Polecam współpracę z zespołem NamingRights.pl.”

Dyrektor MOSiR Legionowo, Grzegorz Gutkowski

Świat

Miami Dolphins sprzedało prawa do nazwy swojego stadionu na okres tylko jednego roku za kwotę 2 milionów dolarów.

Stadion Dolphins, który w przeszłości już wielokrotnie nosił nazwy różnych sponsorów, teraz oficjalnie nazywany będzie Land Shark Stadium. Firma Margaritaville Enterprises, należąca do piosenkarza Jimmy Buffetta, wykupiła prawo do nazwy stadionu na cały sezon ligi futbolu amerykańskiego w 2009 roku. Umowa nie obejmuje jednak prawa do nazwy obiektu podczas Super Bowl i Pro Bowl rozgrywanych w przyszłym sezonie.

Niekonwencjonalna, chociażby ze względu na czas trwania, umowa zawarta między Miami Dolphins a firmą Margaritaville Enterprises  wykorzystuje sławę Jimmy Buffetta do promocji stadionu. W ramach rozpoczęcia współpracy piosenkarz wraz z ośmioosobowym zespołem dał koncert  podczas rozgrywek ostatniego weekendu. Umowy naming rights zazwyczaj zawierane są na wiele lat i warte są dziesiątki milionów dolarów. Jednak wg Buffetta i Rossa, bardzo krótki kontrakt zawarty na okres jednego roku między Miami Dolphins i Margaritaville Enterprises to wynik obecnie trudnej sytuacji gospodarczej.

Pomimo tego, że umowa została zawarta tylko na jeden rok i wyceniona na kwotę 2 milionów dolarów, inwestorzy przewidują, że korzyści płynące ze współpracy ze znanym piosenkarzem i biznesmenem będą znacznie większe. Stephen Ross życzy sobie, by zawarta umowa była początkiem długoterminowej współpracy z Jimmy Buffetem.
 
 
Źródło:  Sports Pro Daily Deal

(NF)

Najnowsze wiadomości

Raporty

okladka Strategie aktyw sm

Klienci

  • arena_legionowo_150_100.jpg
  • atlas_arena_nr.jpg
  • atlas_logo.jpg
  • b logo sm.gif
  • logonew ergohestia 100.png
  • pge_logo_150_100.jpg
  • um_lodz_150_100.jpg

Goście on-line

Odwiedza nas 26 gości .

created by Oskar Ręczkowski