szczecin

„…dla nas to duża odpowiedzialność, złożyć firmowy znak na tak ważnej dla Łodzi inwestycji. To w pewnym sensie jest nasz obywatelski obowiązek. Ale skorzysta na tym także miasto”

Prezes Atlasu Andrzej Walczak o zakupie Naming Rights do Atlas Areny.

O nas

Pierwszy kontrakt naming rights opłacony kryptowalutą

ftxUniwersytet Kalifornijski w Berkeley (UC Berkeley) podpisał umowę z firmą FTX o równowartości 17,5 miliona dolarów USD za 10-letni sponsoring tytularny stadionu California Memorial który nosił będzie nazwę FTX Field.

 

Jest to pierwsza transakcja sponsoringu obiektu wyceniona i opłacona w kryptowalucie z związku z działalnością FTX, która jest firmą jest zajmującą się wymianą kryptowalut. Ze względu na brak możliwości przyjęcia płatności kryptowalutą przez Uniwersytet pośrednikiem w płatnościach będzie firma Learfield, która jest właścicielem praw marketingowych uniwersyteckiego Cal Athletics.

 

Na stadionie FTX Field regularnie występować będzie zespół futbolu amerykańskiego Golden Bears występujący w lidze międzyuczelnianej NCAA w dywizji I Pacific-12 Conference. W latach 2014-16 obiekt ten nosił nazwę Kabam Field.

 

Jest to już druga transakcja naming rights firmy FTX, która w czerwcu 2021 r. nabyła prawa do nazwy FTX Arena, hali w której grają koszykarze Miami Heat w lidze NBA. Jednak wówczas płatności w kwocie 135 milionów dolarów USD przez 10 lat ustalone zostały w tradycyjnej walucie dla hrabstwa Miami-Dade.

 


autor: Kamil Kukułka (Sport Innovation)
źródło: Mercury News, Sports Illustrated

Najnowsze wiadomości

Raporty

okladka Strategie aktyw sm

Klienci

  • arena_legionowo_150_100.jpg
  • atlas_arena_nr.jpg
  • atlas_logo.jpg
  • b logo sm.gif
  • logonew ergohestia 100.png
  • pge_logo_150_100.jpg
  • um_lodz_150_100.jpg

Goście on-line

Odwiedza nas 31 gości .

created by Oskar Ręczkowski